Kurser - Gribskov

Gribskov

Viden i bevægelse

  • @navn
     
    Digital foto trin 2 - Fortsættere
    Start: 22.02.18
    torsdag 18:00
    Kim Hansen
    Helsinge, Kulturhuset
  • @navn
     
    Fransk, fortsættere
    Start: 11.01.18
    torsdag 16:00
    Kirsten Nyegaard Pedersen
    Helsinge, Uddannelsescentret
  • @navn
     
    Hundetræning videregående hunde.
    Start: 07.04.18
    lørdag 11:00
    Inger Møller
    Helsinge, Hundetræningsbanen
  • @navn
     
    Hvalpemotionshold - hvalpe fra 2-5 mdr-
    Start: 07.04.18
    lørdag 10:00
    Inger Møller
    Helsinge, Hundetræningsbanen
  • @navn
     
    Indisk gastronomi
    Start: 06.01.18
    lørdag 10:00
    Abdul Jabbar Kahn
    Gilleleje, Gilbjergskolen
  • @navn
     
    iPad / iPhone - Let øvede
    Start: 13.03.18
    tirsdag 10:50
    Per Vindis
    Gilleleje, Gillelejehallen
  • @navn
     
    iPad / iPhone - Let øvede
    Start: 14.03.18
    onsdag 10:50
    Per Vindis
    Helsinge, Kulturhuset
  • @navn
     
    iPad / iPhone - Let øvede
    Start: 24.04.18
    tirsdag 10:50
    Per Vindis
    Gilleleje, Gillelejehallen
  • @navn
     
    iPad / iPhone - Let øvede
    Start: 23.01.18
    tirsdag 10:50
    Per Vindis
    Gilleleje, Gillelejehallen
  • @navn
     
    iPad / iPhone - Let øvede
    Start: 24.01.18
    onsdag 10:50
    Per Vindis
    Helsinge, Kulturhuset
  • @navn
     
    iPad / iPhone - Let øvede
    Start: 25.04.18
    onsdag 10:50
    Per Vindis
    Helsinge, Kulturhuset
  • @navn
     
    iPad / iPhone - Begynder
    Start: 13.03.18
    tirsdag 09:00
    Per Vindis
    Gilleleje, Gillelejehallen
  • @navn
     
    iPad / iPhone - Begynder
    Start: 24.01.18
    onsdag 09:00
    Per Vindis
    Helsinge, Kulturhuset
  • @navn
     
    iPad / iPhone - Begynder
    Start: 23.01.18
    tirsdag 09:00
    Per Vindis
    Gilleleje, Gillelejehallen
  • @navn
     
    iPad / iPhone - Begynder
    Start: 25.04.18
    onsdag 09:00
    Per Vindis
    Helsinge, Kulturhuset
  • @navn
     
    iPad / iPhone - Begynder
    Start: 14.03.18
    onsdag 09:00
    Per Vindis
    Helsinge, Kulturhuset
  • @navn
     
    iPad / iPhone - Begynder
    Start: 24.04.18
    tirsdag 09:00
    Per Vindis
    Gilleleje, Gillelejehallen
  • @navn
     
    Juleinspiration
    Start: 26.11.17
    søndag 10:00
    Ruth Christiansen
    Græsted, Ruth Christiansen
  •  
     
    Juleinspiration
    Start: 26.11.17
    søndag 10:00
    Henni Prühs
    Helsinge, Nordstjerneskolen
  • @navn
     
    Romersk Vellevned med Hanne Birgitte og Anders Grøndahl
    Start: 08.01.18
    mandag 18:00
    Hanne Birgitte Grøndahl
    Gilleleje, Gilbjergskolen
  • @navn
     
    Romersk Vellevned med Hanne Birgitte og Anders Grøndahl
    Start: 29.10.18
    mandag 17:45
    Hanne Birgitte Grøndahl
    Gilleleje, Gilbjergskolen
  •  
     
    Sangundervisning v/professionel sanglærer Ove Mynderup
    Start: 11.01.18
    torsdag 13:00
    Ove Mynderup
    Gilleleje, Gillelejehallen
  • @navn
     
    Stenmalehold - Mor/barn , (bedstemor/barn)
    Start: 02.12.17
    lørdag 13:00
    Louise Pheiffer
    Gilleleje, Mugge P
  • @navn
     
    Stenmalehold for voksne
    Start: 03.12.17
    søndag 11:00
    Louise Pheiffer
    Gilleleje, Mugge P
 

Er startet

  •  
     
    Ashtanga og Vinyasa yoga (Dynamisk og intens yoga) for begynder og øvede
    onsdag 18:00
    Susanne Thorup
    Gilleleje, Yoga Center Gilleleje
  •  
     
    Blid yoga - Hensyntagende
    tirsdag 13:30
    Marie Louise Qvist
    Græsted, Blistrup Gl. skole
  •  
     
    Blid yoga - Hensyntagende
    tirsdag 11:30
    Marie Louise Qvist
    Gilleleje, Gillelejehallen
  •  
     
    Blomsterbinding
    onsdag 19:00
    Henni Prühs
    Helsinge, Nordstjerneskolen
  •  
     
    Dynamisk Yoga
    torsdag 17:00
    Lisbeth Grann
    Dronningmølle, Yogastationen
  • @navn
     
    Engelsk konversation II
    torsdag 09:30
    Marianne Lykke Baasch
    Gilleleje, Gilleleje Hallen
  • @navn
     
    Engelsk let konversation
    onsdag 12:30
    Marianne Lykke Baasch
    Gilleleje, Gilleleje Hallen
  • @navn
     
    Fransk, fortsættere
    torsdag 16:00
    Kirsten Nyegaard Pedersen
    Helsinge, Uddannelsescentret
  • @navn
     
    Gilbjergkoret - Seniorkor
    torsdag 16:00
    Arne Beck-Larsen
    Gilleleje, Bakkebo
  • @navn
     
    iPad / iPhone - Let øvede
    onsdag 10:50
    Per Vindis
    Helsinge, Kulturhuset
  • @navn
     
    iPad / iPhone - Begynder
    tirsdag 09:00
    Per Vindis
    Gilleleje, Gillelejehallen
  • @navn
     
    iPad/iPhone for begyndere
    onsdag 09:00
    Per Vindis
    Helsinge, Kulturhuset
  • @navn
     
    iPad/iPhone for begyndere EKSTRA hold
    tirsdag 10:50
    Per Vindis
    Gilleleje, Gillelejehallen
  • @navn
     
    Italiensk A1
    mandag 17:00
    Stine Maria Nielsen
    Gilleleje, Gilleleje Hallen
  •  
     
    Italiensk B1
    fredag 13:30
    Stine Maria Nielsen
    Gilleleje, Gillelejehallen
  •  
     
    It-begynder / Digital borger
    torsdag 09:00
    Birthe Annie Nygaard Hansen
    Helsinge, Kulturhuset
  •  
     
    Klaver
    lørdag 10:00
    Kristine T. von T. Sivertsen
    Gilleleje, Kristine Thorup
  • @navn
     
    Klaverundervisning for alle
    tirsdag 09:00
    Kristine T. von T. Sivertsen
    Gilleleje, Kristine Thorup
  •  
     
    Mad til hverdag og fest
    mandag 18:00
    Morten Lund Christensen
    Gilleleje, Gilbjergskolen
  •  
     
    Mindful Yoga
    torsdag 09:45
    Pernille Hunt
    Helsinge, James Hunt
  •  
     
    Mindful Yoga
    tirsdag 19:00
    James Ingemann Hunt
    Helsinge, James Hunt
  •  
     
    Mindful Yoga
    mandag 10:00
    James Ingemann Hunt
    Helsinge, James Hunt
  • @navn
     
    Patchwork og Quiltning
    lørdag 10:30
    Mana Marianne Torne
    Gilleleje, Gilbjergskolen
  •  
     
    Pilates - avanceret
    mandag 17:15
    Christel Press
    Gilleleje, FysioNord//PilatesNord
  •  
     
    Pilates - avanceret
    onsdag 09:00
    Christel Press
    Gilleleje, FysioNord//PilatesNord
  •  
     
    Pilates - basis
    onsdag 00:00
    Christel Press
    Gilleleje, FysioNord//PilatesNord
  •  
     
    Pilates - basis
    fredag 00:00
    Christel Press
    Gilleleje, FysioNord//PilatesNord
  •  
     
    Pilates - basis
    fredag 11:00
    Rikke Bjerregaard
    Gilleleje, FysioNord//PilatesNord
  •  
     
    Pilates - basis
    tirsdag 00:00
    Christel Press
    Gilleleje, FysioNord//PilatesNord
  •  
     
    Pilates - basis
    tirsdag 00:00
    Rikke Bjerregaard
    Gilleleje, FysioNord//PilatesNord
  •  
     
    Pilates - basis
    mandag 00:00
    Christel Press
    Gilleleje, FysioNord//PilatesNord
  •  
     
    Pilates - bækkenbund
    onsdag 15:00
    Christel Press
    Gilleleje, FysioNord//PilatesNord
  •  
     
    Pilates - efterfødsel
    mandag 11:00
    Christel Press
    Gilleleje, FysioNord//PilatesNord
  •  
     
    Pilates - knogleskørhed
    mandag 10:00
    Christel Press
    Gilleleje, FysioNord//PilatesNord
  •  
     
    Pilates med harmoni og balance
    fredag 10:00
    Anne Otar Nielsen
    Gilleleje, Gillelejehallen
  •  
     
    Pilates - medium
    mandag 08:00
    Rikke Bjerregaard
    Gilleleje, FysioNord//PilatesNord
  •  
     
    Pilates - medium
    mandag 00:00
    Christel Press
    Gilleleje, FysioNord//PilatesNord
  •  
     
    Pilates - medium
    tirsdag 00:00
    Christel Press
    Gilleleje, FysioNord//PilatesNord
  •  
     
    Pilates - medium
    mandag 00:00
    Christel Press
    Gilleleje, FysioNord//PilatesNord
  •  
     
    Pilates - medium
    mandag 19:15
    Christel Press
    Gilleleje, FysioNord//PilatesNord
  •  
     
    Pilates - medium
    tirsdag 08:00
    Christel Press
    Gilleleje, FysioNord//PilatesNord
  •  
     
    Pilates - medium
    onsdag 00:00
    Christel Press
    Gilleleje, FysioNord//PilatesNord
  •  
     
    Pilates - medium
    onsdag 17:00
    Christel Press
    Gilleleje, FysioNord//PilatesNord
  •  
     
    Pilates - medium
    torsdag 08:30
    Rikke Bjerregaard
    Gilleleje, FysioNord//PilatesNord
  •  
     
    Pilates - medium
    fredag 07:00
    Rikke Bjerregaard
    Gilleleje, FysioNord//PilatesNord
  •  
     
    Pilates - medium
    fredag 10:00
    Christel Press
    Gilleleje, FysioNord//PilatesNord
  •  
     
    Pilates- Blød motion - Afspænding 50+
    tirsdag 12:30
    Janice Anne-Renee Hansson
    Helsinge, Kulturhuset
  •  
     
    Pilates- Blød motion - Afspænding 50+
    torsdag 12:30
    Janice Anne-Renee Hansson
    Helsinge, Kulturhuset
  •  
     
    Pilates Slidgigt
    tirsdag 10:00
    Gilleleje, FysioNord//PilatesNord
  •  
     
    Poweryoga
    lørdag 09:15
    Lisbeth Grann
    Dronningmølle, Yogastationen
  •  
     
    Puls og styrke
    torsdag 16:00
    Rikke Bjerregaard
    Gilleleje, FysioNord//PilatesNord
  •  
     
    Puls og styrke
    torsdag 00:00
    Rikke Bjerregaard
    Gilleleje, FysioNord//PilatesNord
  •  
     
    Puls og styrke
    torsdag 20:00
    Rikke Bjerregaard
    Gilleleje, FysioNord//PilatesNord
  •  
     
    QIGONG
    onsdag 10:00
    Britta Koch
    Helsinge, Kulturhuset
  •  
     
    QIGONG
    mandag 17:00
    Britta Koch
    Gilleleje, Gilleleje Sejlklub
  •  
     
    QIGONG
    mandag 15:00
    Britta Koch
    Gilleleje, Gilleleje Sejlklub
  •  
     
    QIGONG
    onsdag 12:00
    Britta Koch
    Helsinge, Kulturhuset
  •  
     
    Ryg, nakke, skuldre - Medical/Restorative YOGA - Hensyntagende
    onsdag 16:00
    Susanne Thorup
    Gilleleje, Yoga Center Gilleleje
  •  
     
    Sangundervisning v/professionel sanglærer Ove Mynderup
    torsdag 13:00
    Ove Mynderup
    Gilleleje, Gillelejehallen
  • @navn
     
    SAXOFON
    tirsdag 16:00
    Jacob Sørensen
    Gilleleje, Gillelejehallen
  •  
     
    Spansk - Viderekomne/ konversationshold
    torsdag 17:30
    Maria Elisabeth Cervera
    Græsted, Gribskolen Græsted
  •  
     
    Spansk - Begyndere
    tirsdag 17:00
    Maria Elisabeth Cervera
    Græsted, Gribskolen Græsted
  •  
     
    Spansk - Begynder-fortsætter
    mandag 17:00
    Lizethe Alvarez Echeverry
    Gilleleje, Gilbjergskolen
  • @navn
     
    Spansk intensivt - Lettere øvede r (3 lørdage)
    lørdag 10:00
    Maria Elisabeth Cervera
    Gilleleje, Gilbjergskolen
  • @navn
     
    Vandgymnastik - varmtvandsbassin
    onsdag 14:45
    Vinni Marianne Søndergaard
    Helsinge, Gribskov Svømmehal
  • @navn
     
    Vandgymnastik - varmtvandsbassin
    torsdag 14:15
    Vinni Marianne Søndergaard
    Helsinge, Gribskov Svømmehal
  • @navn
     
    Vandgymnastik - varmtvandsbassin
    torsdag 15:20
    Vinni Marianne Søndergaard
    Helsinge, Gribskov Svømmehal
  • @navn
     
    Vandgymnastik og stretching - varmtvandsbassin hensyntagende
    mandag 12:00
    Janice Anne-Renee Hansson
    Helsinge, Gribskov Svømmehal
  • @navn
     
    Vandgymnastik og stretching - varmtvandsbassin hensyntagende
    mandag 13:00
    Janice Anne-Renee Hansson
    Helsinge, Gribskov Svømmehal
  • @navn
     
    Vandgymnastik og stretching - varmtvandsbassin hensyntagende
    mandag 14:00
    Janice Anne-Renee Hansson
    Helsinge, Gribskov Svømmehal
  •  
     
    Yoga - Energi - FLEXHOLD
    onsdag 17:00
    Marie Louise Qvist
    Helsinge, Fysiocenter Helsinge
  •  
     
    Yoga - Slow flow - FLEXHOLD
    mandag 16:00
    Marie Louise Qvist
    Helsinge, Fysiocenter Helsinge
  •  
     
    Yoga - Slow flow - FLEXHOLD
    onsdag 18:30
    Marie Louise Qvist
    Helsinge, Fysiocenter Helsinge
  •  
     
    Yoga 60+
    tirsdag 10:00
    Marie Louise Qvist
    Gilleleje, Gillelejehallen
  •  
     
    Yoga- Energi FLEXHOLD
    mandag 17:30
    Marie Louise Qvist
    Helsinge, Fysiocenter Helsinge
  •  
     
    YOGA hver 2. uge
    torsdag 18:00
    Marie Louise Qvist
    Helsinge, Fysiocenter Helsinge
  •  
     
    Yoga og de 5 elementer
    tirsdag 18:00
    Susanne Thorup
    Gilleleje, Yoga Center Gilleleje
  •  
     
    Yoga v/ Elsebeth
    onsdag 13:00
    Elsebeth K. Erichsen
    Gilleleje, Gilleleje Boldklub
  •  
     
    Yoga v/ Elsebeth - Hensyntagende
    onsdag 09:30
    Elsebeth K. Erichsen
    Græsted, Gribskovhallen
  •  
     
    Yoga v/Elsebeth
    tirsdag 18:00
    Elsebeth K. Erichsen
    Gilleleje, Søborg Forsamlingshus
  • @navn
     
    Zumba Gold
    fredag 10:30
    Majken Feldballe Franck
    Helsinge, Helsinge Fitness
 

Klik på det enkelte kursus/foredrag for mere information og tilmelding.

Vandgymnastik og stretching

Vi laver øvelser, der træner din stabilitet, balance og kropsbevidshed. Styrker og smidiggør kroppens muskler og øger bevægeligheden i leddene.

Bevægelseshold – Yoga, Pilates, Zumba, vandgymnastik

Vi har masser af muligheder for bevægelse. Klik ind og se alle vores hold i blandt andet yoga, pilates. Qi-Gong, Zumba m.m.

Foto og billedbehandling

LOF har kurser i iPad, Windows 10, digital foto og billedbehandling. Er du begynder i IT har vi også et kursus for dig...