Kurser - Gribskov

Gribskov

Viden i bevægelse

  •  
     
    Bevægelse for demensramte - Kroppen på toppen
    Start: 24.01.18
    onsdag 11:00
    Pia Annette Nielsen
    Gilleleje, Gillelejehallen
  •  
     
    Bevægelse for demensramte og deres familie
    Start: 24.01.18
    onsdag 14:00
    Pia Annette Nielsen
    Gilleleje, Gillelejehallen
  •  
     
    Bevægelse for forældre og børn - Tumleholdet
    Start: 24.01.18
    onsdag 15:30
    Pia Annette Nielsen
    Gilleleje, Gillelejehallen
  •  
     
    Blid yoga - Hensyntagende
    Start: 23.01.18
    tirsdag 13:30
    Marie Louise Qvist
    Græsted, Blistrup Gl. skole
  •  
     
    Blid yoga - Hensyntagende
    Start: 23.01.18
    tirsdag 11:30
    Marie Louise Qvist
    Gilleleje, Gillelejehallen
  •  
     
    Blid yoga og dyb afspænding - Tid til ro
    Start: 24.01.18
    onsdag 16:30
    Pia Annette Nielsen
    Gilleleje, Gillelejehallen
  •  
     
    Dynamisk Yoga
    Start: 25.01.18
    torsdag 17:00
    Lisbeth Grann
    Dronningmølle, Yogastationen
  •  
     
    Pilates,Callanetiics og yoga - Alt i et program
    Start: 05.05.18
    lørdag 10:00
    Anne Otar Nielsen
    Gilleleje, Gillelejehallen
  •  
     
    Poweryoga
    Start: 27.01.18
    lørdag 09:15
    Lisbeth Grann
    Dronningmølle, Yogastationen
  •  
     
    Støb chokoladeæg og fyld det med egne fremstillede chokolader!
    Start: 14.03.18
    onsdag 17:30
    Nicolaj Wirum
    Gilleleje, Gilbjergskolen
  •  
     
    Yoga - Energi - FLEXHOLD
    Start: 22.01.18
    mandag 17:30
    Marie Louise Qvist
    Helsinge, Fysiocenter Helsinge
  •  
     
    Yoga - Energi - FLEXHOLD
    Start: 24.01.18
    onsdag 17:00
    Marie Louise Qvist
    Helsinge, Fysiocenter Helsinge
  •  
     
    Yoga mod stress
    Start: 17.03.18
    lørdag 10:00
    Marie Louise Qvist
    Helsinge, Fysiocenter Helsinge
  •  
     
    Yoga - Slow flow - FLEXHOLD
    Start: 22.01.18
    mandag 16:00
    Marie Louise Qvist
    Helsinge, Fysiocenter Helsinge
  •  
     
    Yoga - Slow flow - FLEXHOLD
    Start: 24.01.18
    onsdag 18:30
    Marie Louise Qvist
    Helsinge, Fysiocenter Helsinge
  •  
     
    Yoga 60+
    Start: 23.01.18
    tirsdag 10:00
    Marie Louise Qvist
    Gilleleje, Gillelejehallen
  •  
     
    Yoga v/Elsebeth
    Start: 24.01.18
    onsdag 10:00
    Elsebeth K. Erichsen
    Helsinge, Fysiocenter Helsinge
 

Er startet

  •  
     
    Ashtanga og Vinyasa yoga (Dynamisk og intens yoga) for begynder og øvede
    onsdag 18:00
    Susanne Thorup
    Gilleleje, Yoga Center Gilleleje
  •  
     
    Blid yoga - Hensyntagende
    tirsdag 13:30
    Marie Louise Qvist
    Græsted, Blistrup Gl. skole
  •  
     
    Pilates - avanceret
    mandag 09:00
    Christel Press
    Gilleleje, FysioNord//PilatesNord
  •  
     
    Pilates - avanceret
    onsdag 18:00
    Christel Press
    Gilleleje, FysioNord//PilatesNord
  •  
     
    Pilates - avanceret
    onsdag 09:00
    Christel Press
    Gilleleje, FysioNord//PilatesNord
  •  
     
    Pilates - basis
    onsdag 17:00
    Christel Press
    Gilleleje, FysioNord//PilatesNord
  •  
     
    Pilates - basis
    torsdag 10:00
    Christel Press
    Gilleleje, FysioNord//PilatesNord
  •  
     
    Pilates - basis
    fredag 09:00
    Christel Press
    Gilleleje, FysioNord//PilatesNord
  •  
     
    Pilates - basis
    mandag 16:15
    Claus Bjerregaard
    Gilleleje, FysioNord//PilatesNord
  •  
     
    Pilates - bækkenbund
    onsdag 15:00
    Christel Press
    Gilleleje, FysioNord//PilatesNord
  •  
     
    Pilates med harmoni og balance0,-02
    fredag 10:00
    Anne Otar Nielsen
    Gilleleje, Gillelejehallen
  •  
     
    Pilates - medium
    mandag 08:00
    Rikke Bjerregaard
    Gilleleje, FysioNord//PilatesNord
  •  
     
    Pilates - medium
    mandag 18:15
    Claus Bjerregaard
    Gilleleje, FysioNord//PilatesNord
  •  
     
    Pilates - medium
    torsdag 08:30
    Rikke Bjerregaard
    Gilleleje, FysioNord//PilatesNord
  •  
     
    Pilates - medium
    torsdag 16:00
    Rikke Bjerregaard
    Gilleleje, FysioNord//PilatesNord
  •  
     
    Pilates - medium
    onsdag 16:00
    Christel Press
    Gilleleje, FysioNord//PilatesNord
  •  
     
    Pilates - medium
    fredag 07:00
    Rikke Bjerregaard
    Gilleleje, FysioNord//PilatesNord
  •  
     
    Pilates - medium
    fredag 10:00
    Christel Press
    Gilleleje, FysioNord//PilatesNord
  •  
     
    Pilates basis
    tirsdag 08:00
    Christel Press
    Gilleleje, FysioNord//PilatesNord
  •  
     
    Pilates basis
    onsdag 07:00
    Thorny Johannesdottir
    Gilleleje, FysioNord//PilatesNord
  •  
     
    Pilates- Blød motion - Afspænding 50+
    torsdag 12:30
    Janice Anne-Renee Hansson
    Helsinge, Kulturhuset
  •  
     
    Pilates for mænd
    mandag 20:15
    Claus Bjerregaard
    Gilleleje, FysioNord//PilatesNord
  •  
     
    Pilates for mænd
    mandag 19:15
    Claus Bjerregaard
    Gilleleje, FysioNord//PilatesNord
  •  
     
    Pilates med Harmoni og Balance
    fredag 13:00
    Anne Otar Nielsen
    Gilleleje, Gillelejehallen
  •  
     
    Pilates Slidgigt
    tirsdag 10:00
    Rikke Bjerregaard
    Gilleleje, FysioNord//PilatesNord
  •  
     
    Pilates Slidgigt
    tirsdag 11:00
    Rikke Bjerregaard
    Gilleleje, FysioNord//PilatesNord
  •  
     
    Puls og styrke
    torsdag 19:00
    Rikke Bjerregaard
    Gilleleje, FysioNord//PilatesNord
  •  
     
    Ryg, nakke, skuldre - Medical/Restorative YOGA - Hensyntagende
    onsdag 16:00
    Susanne Thorup
    Gilleleje, Yoga Center Gilleleje
  • @navn
     
    Vandgymnastik - varmtvandsbassin
    mandag 13:00
    Janice Anne-Renee Hansson
    Helsinge, Gribskov Svømmehal
  • @navn
     
    Vandgymnastik - varmtvandsbassin
    mandag 14:00
    Janice Anne-Renee Hansson
    Helsinge, Gribskov Svømmehal
  • @navn
     
    Vandgymnastik - varmtvandsbassin
    onsdag 14:45
    Vinni Marianne Søndergaard
    Helsinge, Gribskov Svømmehal
  • @navn
     
    Vandgymnastik - varmtvandsbassin
    torsdag 15:20
    Vinni Marianne Søndergaard
    Helsinge, Gribskov Svømmehal
  • @navn
     
    Vandgymnastik - Varmtvandsbassin
    torsdag 14:15
    Vinni Marianne Søndergaard
    Helsinge, Gribskov Svømmehal
  • @navn
     
    Vandgymnastik og strecching - Varmtvandsbassin
    mandag 12:00
    Janice Anne-Renee Hansson
    Helsinge, Gribskov Svømmehal
  •  
     
    Yoga og de 5 elementer
    tirsdag 18:00
    Susanne Thorup
    Gilleleje, Yoga Center Gilleleje
  •  
     
    Yoga v/ Elsebeth
    onsdag 13:00
    Elsebeth K. Erichsen
    Gilleleje, Gilleleje Boldklub
  •  
     
    Yoga v/ Elsebeth - Hensyntagende
    onsdag 09:30
    Elsebeth K. Erichsen
    Græsted, Gribskovhallen
  •  
     
    Yoga v/Elsebeth
    tirsdag 18:00
    Elsebeth K. Erichsen
    Gilleleje, Søborg Forsamlingshus
  • @navn
     
    Zumba Gold
    fredag 10:30
    Majken Feldballe Franck
    Helsinge, Helsinge Fitness
 

Klik på det enkelte kursus/foredrag for mere information og tilmelding.

Vandgymnastik og stretching

Vi laver øvelser, der træner din stabilitet, balance og kropsbevidshed. Styrker og smidiggør kroppens muskler og øger bevægeligheden i leddene.

Bevægelseshold – Yoga, Pilates, Zumba, vandgymnastik

Vi har masser af muligheder for bevægelse. Klik ind og se alle vores hold i blandt andet yoga, pilates. Qi-Gong, Zumba m.m.

Foto og billedbehandling

LOF har kurser i iPad, Windows 10, digital foto og billedbehandling. Er du begynder i IT har vi også et kursus for dig...